Aktualności

13/07/2020 - BOHEMA – STREFA PRAGA Z PRAWOMOCNYM POZWOLENIEM NA UŻYTKOWANIE

Rozpoczynamy odbiory mieszkań: 303 mieszkania 3 budynkach (etap I części mieszkaniowej).
Oryginalny i niepowtarzalny charakter mieszkań został podkreślony nazewnictwem, które nawiązuje do historii tego miejsca. Przyszli mieszkańcy etapu I oraz warszawiacy biorący udział w sondzie zorganizowanej przez OKAM zdecydowali o tym, że trzy nowe zasiedlane budynki będą nazywały się:  POEMAT, CONSUL i PARYS. Wszystkie nazwy to marki produktów wytwarzanych w przeszłości na terenie fabryki znajdującej się przy ulicy Szwedzkiej: POEMAT i CONSUL to wody toaletowe, a PARYS to woda kolońska. Nazwy dla nowych budynków będą uzupełnieniem oryginalnych nazw istniejących historycznych obiektów np.: Warzelnia, Kotłownia, Glicerynownia czy Pudełkarnia, które OKAM zdecydował pozostawić i nie zmieniać.

Wszystkim przyszłym mieszkańcom życzymy samych pięknych chwil, satysfakcji oraz samorealizacji podczas urządzania tych wyjątkowych wnętrz. 
Dziękujemy również za wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

OKAM Capital

www.bohemapraga.pl

15/06/2020 - OKAM WYREMONTUJE I PRZEBUDUJE ULICĘ SZWEDZKĄ

Spółka zależna Grupy OKAM odpowiedzialna za realizację inwestycji Bohema – Strefa Praga, zakończyła trwające kilka miesięcy negocjacje z warszawskim Zarządem Dróg Miejskich w sprawie remontu i przebudowy ulicy Szwedzkiej.

Kompleksowy remont i przebudowa ulicy Szwedzkiej obejmie cały odcinek graniczący z terenem inwestycji BOHEMA. Łącznie przebudowie zostanie poddane ponad 550 m bieżących ulicy, która będzie obejmować: wymianę nawierzchni, przebudowę chodników, wymianę oświetlenia ulicznego oraz nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Szwedzkiej i Strzeleckiej (przy stacji metra Szwedzka). Ulica na tym odcinku zyska również nowe oznakowanie a także nową organizację ruchu. Przebudowa ulicy znacznie poprawi komfort korzystania z ulicy Szwedzkiej i zapewni przyszłym mieszkańcom bezpieczeństwo oraz bezproblemowy dojazd na teren inwestycji. 

Już lada moment pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do pierwszych 3 budynków mieszkalnych wchodzących w skład etapu I części mieszkaniowej BOHEMY – łącznie 303 mieszkania. OKAM przygotowuje się również do rozpoczęcia realizacji etapu II części mieszkaniowej, w skład którego wejdą 4 budynki, łącznie z 264 mieszkaniami. – Mamy nadzieję, że nasi przyszli mieszkańcy będą mogli komfortowo i bezpiecznie przemieszczać się ulicą Szwedzką. Jako deweloper dokładamy wszelkich starań, aby rozpoczęcie realizacji kolejnego etapu odbyło się jak najszybciej. Procedury urzędowe i uzyskiwanie wszystkich pozwoleń wymagają jednak sporo czasu ale zakończone właśnie po niemal roku negocjacje z Zarządem Dróg Miejskich to ogromny kamień milowy w kierunku rozpoczęcia budowy kolejnego etapu BOHEMY. – mówi Arie Koren CEO, OKAM Capital.

ZAKOŃCZENIE GŁOSOWANIA na nazwy dla pierwszych 3 nowych budynków mieszkalnych: G, K, H w BOHEMIE!

Nazwy, które zostały wybrane przez przyszłych mieszkańców to nazwy produktów a dokładnie wód toaletowych/kolońskich wytwarzanych w Pollena-Uroda:

- Bud. G - PARYS
- Bud. K - POEMAT
- Bud. H - CONSUL

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie. Dziękujemy za wszystkie komentarze, uwagi i sugestie.
Cieszymy się również, że sam pomysł z użyciem nazw produktów wytwarzanych w fabrykach znajdujących się w przeszłości na terenie BOHEMY dla nowych budynków mieszkalnych tak Państwu spodobał się.

06/02/2020 – BOHEMA NA 4 DESIGN DAYS W KATOWICACH

W dniu dzisiejszym OKAM wziął udział w kolejnej edycji 4 Design Days w Katowicach. BOHEMA posłużyła jako przykład zabudowy typu mixed-use w prezentacji na temat: „Wykorzystanie istniejących terenów postindustrialnych pod zabudowę typu mixed-use, w kontekście braku terenów inwestycyjnych”.

06/12/2019 – OKAM I BOHEMA NA KONFERENCJI PRASOWEJ: PRASKIE KOLĘDOWANIE

„Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Gdy śliczna panna” … te i inne kolędy zostały odtworzone na nowo przez dzieci z Pragi i zebrane w przepiękny album pod nazwą „Praskie kolędowanie” a wszystko w niezwykłej atmosferze praskiej architektury. Nie wydarzyłoby się to bez inicjatywy i patronatu Burmistrza i Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, a także bez współpracy m.in. ze znakomitym muzykiem Andrzejem Krzywym z zespołu De Mono oraz niezwykłej śpiewaczki Sashy Strunin specjalizującej się ostatnio w jazzie. Dla OKAM i BOHEMY to radość, że mogliśmy również mieć w tym udział. 

26/11/2019 – BOHEMA PRZED KOMISJĄ REWIZYJNĄ URZĘDU PRAGA PÓŁNOC

BOHEMA cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Podczas zebrania komisji mieliśmy okazję przedstawić założenia dla BOHEMY, funkcji, tenant-mix, rozwiązania związane z parkowaniem i transportem, zagospodarowaniem przestrzeni pod zieleń a także plany marketingowe.
To nie koniec, kolejne spotkanie odbędzie się już 05/12/2019, podczas którego Komisja przedstawi plany na rewitalizację całych ulic na Pradze.

15/11/2019 – OKAM & BOHEMA WSPIERAJĄ URZĄD PRAGA PÓŁNOC: KOLĘDOWANIE CZAS ZACZĄĆ!

Był i śnieg i świąteczna atmosfera, a wszystko przy kolędzie, do której słowa napisał Burmistrz Pragi Północ, i w którą zaangażowane były również dzieci z Pragi a wszystko w scenerii praskiej architektury m.in. w okolicach Szwedzkiej, Strzeleckiej, Stalowej, etc.

26-27/10/2019 – NIE TAKI STRASZNY WEEKEND W BOHEMIE

Już w najbliższy weekend (26-27/10) biuro sprzedaży BOHEMY przeobrazi się w dyniowy pokój duchów. Straszyć w nim nie będzie ale na pewno pokażemy miejsce z duszą: w końcu historia nas zobowiązuje.
Przez dwa dni, od godziny 12:00 do 18:00 czekamy w biurze sprzedaży z pyszną zupą dyniową i ekspozycją dyniowych różności. Do dyspozycji będą również nasi eksperci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania zainteresowanych zakupem lub wynajmem lokalu w BOHEMIE .
Dodatkowo będzie można również obejrzeć performance „Straszna Parada”, który odbywać się będzie w tych samych godzinach przy stacji metra Szwedzka oraz w okolicach Galerii Wileńskiej. Na dorosłych będzie czekać garść informacji o projekcie z duszą, a dla małych
(i dużych) dzieci zgodnie z tradycją słodkie poczęstunki.

12-13/10/2019 – OKAM WRAZ Z CENTRAL HOUSE, BOHEMĄ & INSPIRE NA TARGACH MIESZKAŃ I DOMÓW

Szeroka oferta mieszkań została przygotowana dla klientów w ramach projektu CENTRAL HOUSE, BOHEMA oraz INSPIRE. A wszystko w strefie świeżego powietrza dzięki naszemu partnerowi PHILIPS i oczyszczaczowi powietrza, w które docelowo zostaną wyposażone wszystkie mieszkania w CENTRAL HOUSE i INSPIRE.

24/08-01/09/2019 – OKAM & BOHEMA WSPIERAJĄ FESTIWAL SINGERA

Konferencja prasowa w dn. 20/08/2019 już za nami a teraz koncerty, występy, wystawy, warsztaty i tak aż do 01/09/2019. 

Cieszymy się, że ponownie mamy tę przyjemność móc pomóc przy realizacji tak pięknego i utrzymanego w duchu kultury żydowskiej festiwalu.  

16-17/08/2019 - ZMIANA GODZIN PRACY BIURA SPRZEDAŻY
Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że w dniu 16 sierpnia 2019 r. (piątek) biuro sprzedaży czynne będzie od godz. 10:00 do 17:00 a 17 sierpnia 2019 r. (sobota) od godz. 10:00 do 14:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

30/07/2019 – II ETAP CZĘŚCI MIESZKANIOWEJ BOHEMY JUŻ Z GENERALNYM WYKONAWCĄ

30 lipca 2019 OKAM podpisał umowę na wykonawstwo z Unibep S.A. Generalny Wykonawca będzie odpowiedzialny za realizację kolejnego etapu części mieszkaniowej.
W tym etapie powstaną 4 budynki mieszkalne z garażem podziemnym oraz częścią usługową. W budynkach o wysokości 6 kondygnacji nadziemnych znajdzie się łącznie 264 lokali mieszkalnych, 3 lokale usługowe oraz 284 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.
Zakończenie prac przewidziane jest na III kwartał 2021 r.
Unibep jest też Generalnym Wykonawcą pierwszego etapu części mieszkaniowej Bohemy.

27-28/07, 10-11/08 oraz 24-25/08/2019 – OKAM & BOHEMA ZAPRASZAJĄ NA LEMONIADĘ

Jeśli ktoś z Was nie ma planów na powyższe weekendy to spotkajmy się na Festiwalu Otwarta Ząbkowska.
Cytryny już mamy: https://we.tl/t-NqlohT7rcQ :) 
W każdy z trzech weekendów od 11:00 do 15:00 będziemy rozdawać lemoniadę.

Zapraszamy!

 

01/07/2019 - PRZENOSIMY BIURO SPRZEDAŻY

Już od dziś zapraszamy do nowego biura sprzedaży BOHEMY, które znajduje się również przy ul. Szwedzkiej 20 ale bliżej stacji metra Szwedzka. Wejście do biura z prawej strony budynku, w którym znajduje się ochrona budowy (przy głównym wjeździe na budowę od ul. Szwedzkiej).

Do zobaczenia.

25/06/2019 – BOHEMA (etap I) JUŻ Z WIECHĄ!

25 czerwca zawisła wiecha na jednym z trzech budynków realizowanych w ramach pierwszego etapu budowy części mieszkaniowej BOHEMY. - To nasz kolejny wspólny projekt z firmą Unibep. Nasze firmy znają się od lat i ufają sobie. Chciałbym wszystkim życzyć takich partnerów - powiedział Arie Koren, dyrektor zarządzający OKAM Capital, inwestor tej realizacji.

24/06/2019 – KOLEJNY ROK I KOLEJNY FESTIWAL OTWARTA ZĄBKOWSKA!

Konferencja prasowa już za nami a już od 29 czerwca do 1 września ulica Ząbkowska stanie się deptakiem, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, a przede wszystkim spotkań. Ulica będzie sceną dla różnorodnych działań społeczno-kulturalnych. W ramach festiwalu odbywają się spektakle, koncerty, liczne wydarzenia dla dzieci, a także akcje performatywne, happeningi i wydarzenia literackie. OKAM wraz z BOHEMĄ również tam będą. Do zobaczenia!

22/05/2019 – PROJEKT CZĘŚCI WSPÓLNYCH W BUDYNKACH MIESZKALNYCH ZAAKCEPTOWANY

Tak będą wyglądać części wspólne w pierwszych 3 nowych budynkach mieszkalnych w etapie I. Już dziś chciałoby się tam zamieszkać :-) 

 

Zmiana godzin pracy biura

Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że w dniu 31 maja 2019 r. biuro sprzedaży czynne będzie od godziny 10:00 do 14:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

16/05/2019 - Rewitalizacja historycznych budynków rozpoczęta!

Okam, inwestor Bohemy – Strefa Praga podpisał umowę na wykonawstwo z firmą FineTech Construction. Generalny wykonawca będzie odpowiedzialny za rewitalizację pierwszych budynków historycznych przy ul. Szwedzkiej 20.

Rewitalizacja obejmie ok. 6,5 tysiąca metrów kwadratowych zabytkowej powierzchni w budynkach Kotłowni, Glicerynowni oraz Warzelni. Powstanie w nich nowoczesna przestrzeń komercyjna. Prace będą obejmowały także rekonstrukcję komina oraz ok. 2 tys. metrów kwadratowych terenu wokół rewitalizowanych budynków i komina.

- Tworzymy nie budynki, ale klimat. Warto podkreślić, że w rewitalizowanych budynkach zostaną zachowane i poddane gruntownej renowacji wszystkie ściany zewnętrzne. Dbamy o szczegóły, takie jak okna, gzymsy i dachy ale zależy nam również aby zrewitalizowana przestrzeń została dostosowana do współczesnych funkcji. Wszystkie prace zostaną przeprowadzone zgodnie z decyzją konserwatora. – mówi Arie Koren, CEO Okam. 

Zgodnie z planem prace budowlane rozpoczną się na przełomie maja i czerwca 2019 roku, a termin zakończenia jest przewidywany ma 1 kwartał 2021 roku. 

Jesteśmy dumni, że spółka FineTech Construction stanowi istotną część tego interesującego przedsięwzięcia urbanistycznego, jakim jest Bohema - Strefa Praga – mówi Włodzimierz Bogiel, Prezes Zarządu FineTech Construction. - Mamy odpowiednie doświadczenie i wykwalifikowaną kadrę w zakresie rewitalizacji oraz renowacji obiektów i stref zabytkowych, co zapewnia sukces tego projektu.

 

PRACA BIURA SPRZEDAŻY 2 & 4 MAJA 2019
Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniach 2 i 4 maja 2019 biuro sprzedaży BOHEMA będzie nieczynne. 

Zapraszamy 6 maja 2019. 

 
12-15/03/2019 – MIPIM, CANNES

Największe Międzynarodowe Targi Nieruchomości: 26.000 odwiedzających, 3.350 wystawców ze 100 krajów w tym Miasto Warszawa oraz OKAM z Nową Polityką Jakości a także z projektami CENTRAL HOUSE i BOHEMA, a na zewnątrz ponad 15oC. Czy można chcieć więcej?

 

23-24/02/2019 – ETAP II BOHEMY NA TARGACH EXPO – ROZPOCZĘCIE PRZEDSPRZEDAŻY

23-24/02/2019 na Targach EXPO przy ul. Prądzyńskiego na Woli rozpoczęliśmy przedsprzedaż etapu II BOHEMY: 264 mieszkania w czterech budynkach.

 

PRACA BIURA SPRZEDAŻY 23-24/02/2019

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniach 23-24/02/2019 biuro sprzedaży BOHEMA będzie nieczynne. 

Zapraszamy na Targi Mieszkań i Domów hali EXPO przy ul. Prądzyńskiego na Woli. 

Znajdziecie nas Państwo na stoisku nr. D2. 

Praca biura sprzedaży w okresie świątecznym

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniach 24.12.2018 r. oraz 31.12.2018 r.  siedziba firmy OKAM oraz biuro sprzedaży BOHEMA będą nieczynne.

 

26/11/2018 – BOHEMA NA KULINARNEJ MAPIE WARSZAWY – MIEJSCE SPOTKAŃ

Chętnie byś coś zjadł i spędził czas w przyjemnym miejscu, ale nie wiesz co i gdzie? To już nie jest problem! „Kulinarna Mapa Warszawy – MIEJSCA SPOTKAŃ” w tym Cię wyręczy! Wyjątkowe miejsca i wyjątkowe jedzenie, a wszystko zebrane przez ekspertów Knight Frank w postaci mapy, która poprowadzi Cię w kulinarną przygodę! BOHEMA już pojawiła się na tej mapie jak jako COMING SOON!

https://indd.adobe.com/…/3ff63c89-42b0-46c7-b620-997b7763bd…

24/11/2018 – OKAM I BOHEMA WSPIERAJĄ PRASKĄ FERAJNĘ I WYCIECZKĘ PO PRADZE „DAWNY PRZEMYSŁ NOWEJ PRAGI”

Niewielki rejon Nowej Pragi dymił kiedyś kominami, a do dziś pełen jest pięknych, choć zwykle mocno zdewastowanych budynków z czerwonej cegły, które mieściły fabryki produkujące stal, amunicję, akordeony, odlewy metalowe, kasy pancerne, windy, wojskowe manierki, lampy, wyroby gumowe, kwas siarkowy, mydło, perfumy, a nawet prototypy broni.

24/11/2018 Praska Ferajna zorganizowała wycieczkę szlakiem dawnej przemysłowej chwały Nowej Pragi, nie omijając mniejszych zakładów, jak piekarnie czy obiekty miejskiej infrastruktury. Wycieczka zakończyła się w biurze BOHEMY – Strefa Praga, w którym oprócz oglądania przestrzeni dawnej Glicerynowic, makiety przyszłej BOHEMY uczestnicy wzięli udział w konkursie/zagadkach, za rozwiązanie których można było wygrać edukacyjną praską grę towarzysko-edukacyjną, której współautorem jest Praska Ferajna oraz OKAM i BOHEMA.

Strona gry: www.efundacja.org/panowie-i-panie-oto-pra380anie.html 

 

20/10/2018 – OKAM I BOHEMA WSPIERAJĄ WARSZTATY RODZINNE NA PRADZE

20/10/2018 w podziemiach Katedry Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3 odbyły się rodzinne warsztaty z wiedzy na temat Pragi i Prażan. Warsztaty zgromadziły ponad 120 osób, w tym ok 60 dzieci, również ze Stowarzyszenia Serduszko. 23/10 rozpoczęły się szkolenia dla 27 nauczycieli z praskich szkół i pracowników placówek kulturalnych.

01/10/2018 – DRUGIE ŻYCIE BUDYNKÓW – „CITY IN CITY”

Ten i inne tematy zostały poruszone podczas kolejnej edycji konferencji „Drugie Życie Budynków” w Elektrowni Powiśle 01/10/2018. To pierwsza w Polsce konferencja porównująca rynki rewitalizacji i modernizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Po raz pierwszy wzięliśmy w niej udział jako panelista.

OKAM i BOHEMA wspierają wystawę „Krem i czekolada”

"Krem i czekolada" - konferencja prasowa w Muzeum Warszawskiej Pragi rozpoczęła wystawę wokół wspomnień pracownic fabryk Wedla oraz Pollena-Uroda. Mieliśmy tę przyjemność porozmawiać z Paniami, które pracowały w fabryce znajdującej się w naszych budynkach przy ul. Szwedzkiej. Zapraszamy na wystawę od 29/09 do 29/10/2018, Muzeum Warszawskiej Pragi – Bazar Różyckiego, ul. Targowa 50/52.

Link do konferencji:
https://www.facebook.com/terazpoliz1/videos/2088029561229304/UzpfSTIyNzE3NzU4NDA0NzI0MzoxNzkyODU5MjA0MTQ1NzMy/

BOHEMA – Rozstrzygnięcie obu części konkursu „Historia, która trwa”
BOHEMA – Rozstrzygnięcie obu części konkursu „Historia, która trwa”

16 lipca nastąpiło wręczenie nagród w ramach konkursu z wiedzy o historii BOHEMY. Łącznie nagrodziliśmy 13 osób - 10 w I etapie oraz 3 w etapie II.

Jeśli ktoś ma ochotę jeszcze przeczytać jak kreatywni byli nasi zwycięzcy zapraszamy na nasz profil na FB.

 

Koncert na zakończenie Strefy Emocji LOTOS
BOHEMA & OKAM wspierają piłkę nożną … – Koncert na zakończenie Strefy Emocji LOTOS – 15/07

15 lipca odbył się finałowy koncert „Witka – Muzyk Ulicy”.

Piłka nożna może trochę nam nie idzie za to śpiewać i ściągać tłumy potrafimy jak nikt ;-)

Festiwal OTWARTA ZĄBKOWSKA – dystrybucja lemoniady – 07/07 – 02/09/2018

OTWARTA ZĄBKOWSKA organizowana jest od 2015 roku w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.
W tym roku, po raz pierwszy partnerem wydarzenia jest OKAM wraz z inwestycją BOHEMA.

 

Festiwal OTWARTA ZĄBKOWSKA to formuła działań artystycznych, która wyniknęła z potrzeby zamanifestowania przez praskie środowiska twórcze swojej obecności, przypomnienia, że rewitalizacja Pragi zaczęła się od ich pojawienia się na Pradze blisko dwadzieścia lat temu. Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska co roku staje się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki - kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim SPOTKAŃ.

Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza w weekendy, w które OKAM wraz z BOHEMA będzie serwował pyszne lemoniady dla ochłody: 7-8.07, 21-22.07, 4-5.08, 25-26.08, 1-2.09.

Więcej info. o festiwalu: www.otwartazabkowska.pl

Strefa Emocji LOTOS na Pradze – Północ – 14/06 – 15/07/2018

Na sympatyków Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, w tym również dla całych rodzin została przygotowana „Strefa Emocji LOTOS na Pradze-Północ” – OKAM wraz z BOHEMA - Strefa Praga są partnerami tego przedsięwzięcia.

Cała strefa funkcjonuje codziennie, od 14 czerwca do 15 lipca, na stadionie DOSiRu przy ul. Kawęczyńskiej 44. Wstęp wolny.

Dla wszystkich przygotowano moc atrakcji, w tym animacje artystyczne, zabawy ruchowe, pokazy gigantycznych baniek mydlanych. Sympatyków gier z pewnością zainteresuje przygotowany punkt E-Sportu. Dodatkowo zaplanowano również pokazy filmów pod chmurką o tematyce związanej ze sportem, jak również koncert finałowy.

Obok przestrzeni kulturalnej organizatorzy (Dom Kultury Praga oraz DOSiR) zapraszają również do strefy sportowej. W programie m.in.: mini turnieje piłki nożnej w różnych kategoriach wiekowych, popisy najlepszych zawodników freestyle football, pomiary prędkości strzału na bramkę.

Czymże byłaby impreza bez strefy chill out? Na terenie stadionu można skorzystać z oferty cateringowej, nabrać siły do dalszej zabawy i dopingu.

Rozpoczęcie Strefy Emocji LOTOS poprzedziła konferencja prasowa w dn. 12 czerwca, w której również wzięliśmy udział.

22.06 Biuro Sprzedaży będzie nieczynne

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dnia 22.06, biuro sprzedaży inwestycji Bohema będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy. 

14 czerwca symboliczna pierwsza łopata została wbita!

Prace na budowie Bohemy Strefa Praga trwają, a w międzyczasie znaleźliśmy chwilę na świętowanie tej doniosłej chwili.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom za obecność, wspólne świętowanie a przede wszystkim za zaufanie jakim obdarzają codziennie firmę OKAM.

30.05 Biuro sprzedaży będzie nieczynne

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dnia 30.05, biuro sprzedaży inwestycji Bohema będzie nieczynne.
W dniach 1-2.06 godziny pracy biura sprzedaży pozostają bez zmian.

Za utrudnienia przepraszamy.

25-26.05.2018 - SIEDZIBA ORAZ BIURO SPRZEDAŻY BĘDĄ NIECZYNNE

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniu 25.05.2018 r. siedziba firmy OKAM będzie nieczynna.

Natomiast w dniach 25-26.05.2018 r. nieczynne będzie biuro sprzedaży.

Za utrudnienia przepraszamy.

Stan Rzeczywisty w Bohemie Strefa Praga - warszawska Noc Muzeów

Okam jest jednym z organizatorów warszawskiej Nocy Muzeów: 19 maja 2018 (sobota) o godz. 21.00 w Bohemie Strefa Praga (ul. Szwedzka 20) odbędzie się nocne spotkanie z artystami z grupy Stan Rzeczywisty.

Bohema na okres od 19 maja do 4 czerwca stanie się galerią. - Zaprosiliśmy do współpracy grupę profesjonalnych artystów zrzeszonych w ramach grupy Stan Rzeczywisty: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Połączyła nas właśnie Praga i miłość do sztuki. – mówi Arie Koren, CEO Okam. – Obiecałem, że Bohema to będzie miejsce otwarte i pełne życie. Takie właśnie się staje: kreujemy nowy wymiar Pragi. – dodaje.

Zapraszamy do odwiedzenia interdyscyplinarnej wystawy niezwykłych warszawskich twórców:

 • Julity Delbar, fotografki, właścicielki KLITKA Atelier.
 • Edyty Dzierż, malarki i performerki kreatywnej z PRACOWNI 23.
 • Doroty i Leszka Gęsiorskich, artystów grafików i malarzy, właścicieli pracowni OMNIMODO.
 • Magdaleny Hajnosz, malarki z pracowni oTWArta F5.
 • Zofii i Jana Kubickich z pracowni KUBICCY SCULPTURE STUDIO, twórców Otwartej Pracowni Twórczej, rzeźbiarzy od wielu lat mocno osadzonych w praskim klimacie.
 • Joanny Świerczyńskiej, graficzki i malarki.

Grupa „Stan Rzeczywisty. Nocne spotkania z twórcami” istnieje i działa na Pradze od 2013 roku. To grupa artystów profesjonalnych: malarzy, grafików, rzeźbiarzy, fotografów, których pracownie mieszczą się na warszawskiej Pradze Północ. Wielu z nich również tu mieszka.

Oprócz wspólnych działań, każdy z nich działa również jako samodzielny twórca realizując indywidualne wystawy, warsztaty tematyczne (np.: linoryt, malowanie różnymi technikami malarskimi, mozaika, ceramika, techniki graficzne, itp.). Wiele się zmienia w ich życiu artystycznym i osobistym ale nadal istnieją jako grupa i nadal kreują nowe pomysły na artystyczne inicjatywy mające na celu przybliżenie sztuki współczesnej wszystkim mieszkańcom Warszawy i przyjezdnym gościom. Dynamicznie uczestniczą w życiu artystycznym Warszawy, Polski (m.in. ogólnopolska Noc Muzeów, Święto Pragi, czy Święto ulicy Ząbkowskiej i Konesera), a także zagranicy. Wszystkich miłośników, kolekcjonerów sztuki, a także ciekawych "kuchni twórczej", pragnących podejrzeć co dzieje się za drzwiami pracowni artystów i jakie są efekty jego pracy zapraszamy na spotkanie i dyskusje z twórcami.Gwarantujemy profesjonalizm oraz ekspresyjnie spędzony czas!

W tym roku wspólna wystawa Stanu Rzeczywistego zostanie wystawiona podczas Nocy Muzeów na terenie BOHEMA – Strefa Praga, przy ulicy Szwedzkiej 20. Jest to miejsce z długą historią i dużym potencjałem które właśnie odżywa i niedługo będzie tętniącym życiem miejscem do mieszkania i rozrywki. Na wystawie zostaną zaprezentowane najnowsze prace powstałe w praskich pracowniach i nieznane jeszcze szerokiej publiczności. – mówi Magdalena Hajnosz, malarka z pracowni oTWArta F5.

Wernisaż i spotkanie z artystami rozpocznie się 19 maja o godz. 21:00 przy ul. Szwedzkiej 20 na Pradze. To świetna okazja do bliższego obcowania ze sztuką, ale i unikalna możliwość spotkania i porozmawiania z twórcami o ich inspiracjach, pasjach i dziełach.

Wstęp wolny. Strona wydarzenia na FB: https://bit.ly/2IzZWoS.  

 

Okam: Unibep S.A. Generalnym Wykonawcą BOHEMY - Strefa Praga

Pierwszy etap praskiej BOHEMY ma Generalnego Wykonawcę. Będzie nim firma Unibep S.A., która jeszcze w kwietniu rozpocznie prace budowlane. Wartość kontraktu opiewa na 65 mln złotych netto.

Spółki zawarły w dniu 25 kwietnia 2018 umowę o roboty budowlane na wykonawstwo pierwszego etapu mieszkaniowego praskiej BOHEMY. W tym etapie powstaną 3 budynki: dwa kameralne 6-piętrowe oraz jeden 4-piętrowy.  W sumie 303 mieszkania od 27 do 135 m2, 8 lokali usługowych oraz 312 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, a wielkość powierzchni użytkowej wyniesie 15.800 m2.

- Mamy doskonałą lokalizację, ciekawy projekt. Nie mogło zabraknąć profesjonalnego wykonawcy – powiedział Arie Koren, CEO OKAM. – Dzisiaj, kiedy sprzedane jest już ponad 60 proc. mieszkań w pierwszym etapie, czujemy się zobligowani przez naszych klientów do wyboru wykonawcy, który zagwarantuje najwyższy poziom usług. I taką firmą jest Unibep.

- To kolejny projekt realizowany z OKAMem. Cieszymy się, że możemy współtworzyć tak ciekawą i oryginalną koncepcję urbanistyczną jaką jest BOHEMA - Strefa Praga – powiedział Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep – Z pracami budowlanymi ruszamy jeszcze w kwietniu 2018, a planujemy je zakończyć w I kwartale 2020 roku.

Prace budowlane na terenie inwestycji zgodnie z harmonogramem zaczną się w ostatnich dniach kwietnia 2018.

Ceny mieszkań, które jeszcze pozostały w sprzedaży zaczynają się od 8.300 do 10.000 zł / m2.

Biuro sprzedaży przy ulicy Szwedzkiej 20 zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 i w soboty od 10:00 do 15:00.

 

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga – 17-18/03/2018

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga odbył się 17 i 18 marca br. w godzinach od 10.00 – 17.00.

Artystyczny Festiwal Wielkanocny w Bohemie Strefa Praga odbył się 17 i 18 marca br. w godzinach od 10.00 – 17.00.To doskonałe miejsce, w którym można było poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy i wziąć udział w malowaniu GIGA JAJ, obejrzeć wystawy strusich oraz awangardowych jajek, nauczyć się tworzyć palmy, uczestniczyć w warsztatach wyplatania koszyczków, a także pieczenia sękacza.

Można było również zrobić świąteczne zakupy (mimo zamkniętych sklepów) i spróbować świątecznych wyrobów od lokalnych dostawców. Można było również zakupić m.in., kolorowe ręcznie ozdabiane pisanki, bazie, różnobarwne wianki, a także całą masę przysmaków, w tym regionalne sery, wędliny i słodkie baby czy mazurki.

W ramach Festiwalu przewidziano dla prażan i warszawiaków liczne konkursy i warsztaty:

 • Konkurs wiedzy o Pradze: do wygrania 40 voucherów o wartości 50 zł każdy na zakupy podczas Artystycznego Festiwalu Wielkanocnego (więcej szczegółów na www.bohemapraga.pl/festiwal).
 • Konkurs Awangardowe Jajo, do którego zaproszeni byli wszyscy młodzi i starsi prażanie i warszawiacy. Konkurs został realizowany przez Dom Kultury Praga, który był partnerem Festiwalu. Wystawa zebranych wszystkich jaj w ramach konkursu została udostępniona odwiedzającym w dniu 17 i 18 marca. Wręczenie nagród odbyło się 18 marca o godz. 12:00 podczas Festiwalu.
 • Konkurs na najpiękniejsze GIGA JAJA (10 sztuk), do którego zaproszone zostały  okoliczne szkoły. Każda ze szkół na oczach odwiedzających malowała GIGA JAJO o wysokości około 1,5 metra. Rozdanie nagród nastąpi 22 marca o godz. 16:00 w biurze sprzedaży BOHEMA przy ul. Szwedzkiej 20.

Festiwal w Bohemie Strefa Praga to był również okazja, by poza jarmarkiem świątecznym podziwiać zabytkowe elewacje budynków fabryki Polleny Uroda.

Partnerem Festiwalu był Dom Kultury Praga.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Praga Północ.

Patronem medialnym był portal NowaWarszawa.pl.

BOHEMA Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ

Bohema uzyskała z dniem 31 stycznia 2018 prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu części mieszkaniowej.

Bohema uzyskała z dniem 31 stycznia 2018 prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu części mieszkaniowej.

W pierwszym etapie powstaną 3 budynki: dwa kameralne 6-piętrowe oraz jeden 4-piętrowy.  W sumie powstaną w nim 303 mieszkania od 27 do 135 m2. Będą to nowe budynki, które wyglądem będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny-Uroda. Prace budowlane ruszą w I kwartale 2018, a zakończą się w czwartym kwartale 2019 roku.

Bohema jako całość przewiduje połączenie różnych funkcji: mieszkaniowej, usługowej, handlowej, biurowej, kulturalnej i społecznej. Koncepcja stworzenia nowej powierzchni do życia w otoczeniu odrestaurowanych budynków cieszy się uznaniem klientów.

– Przyznam się, że rzeczywiste zainteresowanie Klientów tą inwestycją mnie zaskoczyło.
Już dziś sprzedaliśmy ponad 40 proc. mieszkań dostępnych w pierwszym etapie – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM Capital – Oznacza to, że każdego dnia od rozpoczęcia sprzedaży
w ręce klientów trafia ponad jedno mieszkanie. To jasny sygnał: warszawiacy chcą mieszkać
w miejscach, które wymykają się tradycyjnym klasyfikacjom. Pragną mieszkań z charakterem w otoczeniu, które pozwala prowadzić aktywne życie – dodaje Koren.

Lokalizacja Bohemy czyni z niej jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji w Warszawie: położona jest bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński. 

Nie brakuje także terenów do aktywnego wypoczynku i spokojnych miejskich spacerów.
W bezpośrednim otoczeniu Bohemy, na ulicy Strzeleckiej, powstanie jeden z pierwszych warszawskich woonerf’ów. Pod tym holenderskim określeniem kryje się ulica, na której miejsce znajdują i kierowcy ze swoimi pojazdami i piesi. Specjalny projekt zakłada, że tor jazdy prowadzi przez teren, na którym rozmieszczone są drzewa, ławki, a nawet niewielkie place zabaw na środku jezdni, które wymuszają naturalne spowolnienie ruchu samochodowego. Jezdnia znajduje się na tym samym poziomie co chodnik i pas rowerowy.

Takie pionierskie rozwiązanie w stolicy powstanie za 3,5 mln zł na ulicach Środkowej i Strzeleckiej na Pradze.

W odległości dziesięciominutowego spaceru powstaje Centrum Sportu i Rekreacji „Namysłowska”. Dzięki przebudowie już istniejącego kompleksu basenowego powstanie na ponad 6 ha nowa, ogólnodostępna strefa sportów miejskich, a przede wszystkim pełnowymiarowe kryte lodowisko, które latem wykorzystywane będzie mogło być przez rolkarzy.

Ceny mieszkań zaczynają się od 7.900 do 9.500 zł / 1 m2.

Biuro sprzedaży przy ulicy Szwedzkiej 20 zaprasza od poniedziałku do piątku od 10 do 18 i w soboty od 10 do 15.

Złota Bohema na targach mieszkaniowych!

W dniach 17 i 18 lutego br. w centrum EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) odbędą się Targi Mieszkań i Domów, których partnerem jest Okam wraz z projektem Bohema. Okam zaprezentuje swoje inwestycje na stoisku D2.

W dniach 17 i 18 lutego br. w centrum EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) odbędą się Targi Mieszkań i Domów, których partnerem jest Okam wraz z projektem Bohema. Okam zaprezentuje swoje inwestycje na stoisku D2.

Bohema, najnowszy projekt mieszkaniowy Okam, jest Złotym Sponsorem Tragów. Bohema to jedna z najciekawszych propozycji mieszkaniowych w Warszawie. To nowoczesne budynki, które powstaną w rewitalizowanej części Pragi. Stanowią część unikatowego konceptu, który łączy funkcje mieszkaniowe, usługowe, biurowe i kulturalno-społeczne.
Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. Wewnątrz w częściach wspólnych planowane jest wykorzystanie cegły rozbiórkowej z istniejących elementów zagospodarowania oraz wykorzystanie betonu architektonicznego w rejonie klatek schodowych oraz niektórych ścian w korytarzach. Poprzemysłowy charakter tego miejsca będą również podkreślały balkony oraz loggie poprzez surowość materiałów wykończeniowych. Nowoczesny i wysoki komfort mieszkania w unikalnym klimacie – to najkrótsze podsumowanie Bohemy.
Okam zaprezentuje także pozostałe swoje warszawskie inwestycje: Żoli Żoli, Vistę i Mokkę.

Żoli Żoli to ciekawy żoliborski adres: nieopodal Placu Grunwaldzkiego, przy ul. Rydygiera powstają mieszkania o zróżnicowanym metrażu: od 27 do 113 m2. Są atrakcyjnie zaprojektowane: mają od 1 do 5 pokoi. Projekt wyróżnia wysokość mieszkań. W całym budynku A są ponad standardowo wysokie i mają 3 metry. Stwarza to nowe możliwości aranżacyjne i nawet niewielkie mieszkania wydają się bardziej przestronne. Mieszkania na parterze dysponują zielonymi ogródkami. Wszystkie pozostałe lokale posiadają balkony lub loggie, a penthouse’y loggie i tarasy na dachu. Mieszkania są jasne i doświetlone: duże i wysokie (nawet do 270 cm) panoramiczne okna gwarantują odpowiednią ilość światła dziennego. Aktualnie w sprzedaży pozostały mieszkania o metrażach od 41 do 107 m2.

Apartamenty Vista Mokotów wyróżnia znakomita lokalizacja. Zaciszna część ul. Woronicza (w okolicy ul. Etiudy Rewolucyjnej) położona jest w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych i rekreacyjnych oraz w pobliżu rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Mieszkańcy znajdą odpoczynek i relaks na niedalekich Polach Mokotowskich lub bardziej kameralny na zielonym patio dostępnym tylko dla mieszkańców. Pobliskie szkoły, sklepy, kino czy centrum biurowe pozwalają cieszyć się z miejskiego życia i ograniczyć czas dojazdów. Vista posiada prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie w tej inwestycji dostępne są mieszkania o metrażach od 55 do 162 m2.

W Mokka Mokotów przy ulicy Konstruktorskiej większość mieszkań stanowią lokale mniejsze i średnie – dwupokojowe o powierzchni nie większej niż 50 m2 oraz mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 60 m2. Wszystkie mieszkania charakteryzują się dużą „elastycznością” i łatwością przeprojektowania, np. wydzielenia osobnego aneksu kuchennego z oknem czy dodatkowego pokoju. Mieszkania mogą być modyfikowane i dostosowywane do zmieniających się potrzeb mieszkańców. Mokka dba o mieszkańców: do ich dyspozycji oddano fitness klub i bezpłatną wypożyczalnię rowerów. Budynek posiada prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

Zapraszamy na stoisko D2, na którym będzie można poznać wszystkie realizowane przez Okam warszawskie projekty. Prezentują różne typy i możliwości miejskiego życia, ale łączy je jedno: wysoka jakość i ciekawe lokalizacje.

WŁĄCZ SIĘ! MIESZKAJ NOWOCZEŚNIE I KLIMATYCZNIE. BOHEMA - STREFA PRAGA STARTUJE. 8-9 grudnia – OTWARCIE BIURA SPRZEDAŻY

Mieszkania w Bohemie to koncept, który łączy komfort mieszkania w nowym budynku
z klimatem starego, zrewitalizowanego otoczenia. Już 8 grudnia podwoje otwiera biuro sprzedaży na terenie Bohemy, w jednym z historycznych budynków przy ul. Szwedzkiej 20 na warszawskiej Pradze.  

 

Mieszkaj: tu!

Projekt Bohema jest wyjątkowym pomysłem nowej przestrzeni do życia w Warszawie. Jej integralnym komponentem jest część mieszkaniowa.

 

Apartamentowce mają gwarantować komfort mieszkania w nowoczesnym budynku ze wszystkimi udogodnieniami, czyli parkingami podziemnymi, windami, dużymi przeszkleniami, a także ogródkami na parterze, balkonami, loggiami i tarasami na dachu.  Z drugiej strony będą się wpisywać w otoczenie i nawiązywać do rewitalizowanej fabryki. Tradycja w nowoczesnym i bardzo klimatycznym wydaniu – mówi Elżbieta Konarska, Koordynator Projektu Bohema.  

 

W pierwszym etapie, którego sprzedaż trwa obecnie, powstaną trzy budynki. W dwóch kameralnych 6-piętrowych budynkach i jednym 4-piętrowym powstanie łącznie 303 mieszkania. Ich metraż waha się od 27 do 135 m2. Deweloper zaznacza, że istnieje możliwość połączenia mieszkań dla Klientów zainteresowanych większym metrażem.

Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. Wewnątrz w częściach wspólnych planowane jest wykorzystanie cegły rozbiórkowej z istniejących elementów zagospodarowania oraz wykorzystanie betonu architektonicznego w rejonie klatek schodowych oraz niektórych ścian w korytarzach. Poprzemysłowy charakter tego miejsca będą również podkreślały balkony oraz loggie poprzez surowość materiałów wykończeniowych. Uwagę należy również zwrócić na ciekawą architekturę krajobrazu wewnętrznego dziedzińca, w którym przeplatać się będą betonowe elementy małej architektury z projektowaną zielenią zarówno niską jak i wysoką. Wszystkie ogródki dla lokali na parterze będą zlokalizowane powyżej głównego traktu pieszego, tak by zapewnić większą prywatność ich użytkownikom. Dodatkowo dla mieszkańców dostępny będzie zielony skwerek, gdzie można będzie się wybrać na krótki spacer.

Projekt został stworzony przez pracownię architektoniczną: Grupa 5 Architekci Sp. z o.o.  z wyłączeniem budynków komercyjnych wokół komina tj.: Warzelnia, Glicerynownia i Kotłownia za którą odpowiada pracowania SUD Architekci.

Budowa pierwszego etapu rusza na początku 2018 roku a zakończy się na przełomie trzeciego, czwartego kwartału 2019 roku.

 

Lokalizacja

Bohema łączy wiele różnych funkcji: mieszkaniową, usługową, handlową, biurową, apart-hotelu, kulturalną i społeczną. Część mieszkaniowa w etapie I będzie w naturalny sposób odsunięta od centrum biurowo usługowego, co gwarantuje spokój mieszkańcom. Jednocześnie gwarantując możliwość prowadzenia miejskiego życia i korzystania z możliwości Bohemy: sklepów, kawiarni, galerii, biur czy punktów usługowych.

 

Lokalizacja Bohemy daje gwarancje świetnej komunikacji z resztą miasta. Osiedle jest położone bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński.

Bohema to miejsce, które zagwarantuje swoim mieszkańcom wszystkie niezbędne udogodnienia oraz moc atrakcji w zakresie kultury i rozrywki.

Biuro Sprzedaży

Od 8 grudnia na terenie Bohemy przy ulicy Szwedzkiej 20 w Warszawie będzie działać biuro sprzedaży firmy Okam, które będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 i w soboty od 10:00 do 15:00.

Ceny znajdują się w przedziale od 8.000 do 10.000 PLN.

Targi EXPO 04-06/10/2017, Monachium
Targi EXPO 04-06/10/2017, Monachium

Tak prezentuje się miasto Warszawa na targach EXPO Real w Monachium - największych targach inwestycyjnych w Europie. OKAM wraz z BOHEMĄ jest jednym z partnerów miasta podczas tego wydarzenia.

Tak prezentuje się miasto Warszawa na targach EXPO Real w Monachium - największych targach inwestycyjnych w Europie. OKAM wraz z BOHEMĄ jest jednym z partnerów miasta podczas tego wydarzenia.

Rozpoczęcie realizacji BOHEMY

WŁĄCZ SIĘ! BOHEMA - STREFA PRAGA STARTUJE. SPRAWDŹ, JAK BIJE NOWE SERCE PRAGI!

Unikatowy na skalę światową projekt Bohema (ul. Szwedzka 20, Warszawa) otworzył swoje podwoje. Wielkie otwarcie odbyło się 27 września. Zrewitalizowane zabudowania XIX wiecznej fabryki zostaną uzupełnione nowymi budynkami, a całość stworzy unikatową strefę, w której powstaną mieszkania, biura, powierzchnie handlowo-usługowe i przestrzeń na aktywności kulturalne i społeczne.

Żyj, mieszkaj i pracuj: tu!

Projekt jest wyjątkowym pomysłem nowej przestrzeni do życia w Warszawie. Przewiduje połączenie różnych funkcji: mieszkaniowej, usługowej, handlowej, biurowej, kulturalnej i społecznej. Z jednej strony Bohema ma nawiązywać do otoczenia, w którym powstaje i ma być dla niego otwarta. Z drugiej ma uzupełniać o to, czego brakuje w okolicy, czyli np. o nowoczesną powierzchnię biurową czy mieszkaniową.

Bohema to miejsce otwarte na miasto, zarówno w przenośni jak i dosłownie. Jest otwarte na miejski rytm życia przez całą dobę. Otwarte na miasto również przez swoją lokalizacje: świetnie skomunikowanie, położone bezpośrednio przy stacji metra Szwedzka, której otwarcie planowane jest na 2019, w tym samym czasie, w którym oddawany będzie I etap Bohemy. W sąsiedztwie znajdują się drogi, trasy wylotowe, tramwaje i autobusy. W pobliżu jest również Dworzec Wileński.

– Bohema to będzie szczególne miejsce – podkreśla Arie Koren, CEO OKAM Capital – Bohema to inwestycja, która wymyka się tradycyjnym klasyfikacjom: bo to nie tylko mieszkania, nie tylko powierzchnia handlowa i biurowa. To przestrzeń miejska, która oprócz pełnienia tych funkcji nawiązuje do tradycji miejskich placów, gdzie toczyło się życie społeczne. Jestem dumny, że OKAM jest inwestorem i pomysłodawcą tego projektu – dodaje Koren.
W pierwszym etapie powstaną budynki, w których znajdą się 303 mieszkania. Dwa kameralne 6-piętrowe budynki oraz jeden 4-piętrowy dadzą komfort mieszkania. Mieszkania będą liczyły od 27 do 135 m2. Nowe budynki architekturą zewnętrzną będą nawiązywać do istniejących budynków historycznych po dawnej fabryce Polleny dzięki dużym płaszczyznom z cegły. Na elewacjach pojawią się także stalowe elementy balustrad, które formą korespondują z elementami technicznymi zabudowy przemysłowej. W częściach wspólnych zostanie wykorzystana cegła rozbiórkowa z istniejących elementów zagospodarowania. Budowa rusza na przełomie roku 2017 i 2018 a zakończy się na przełomie trzeciego, czwartego kwartału 2019 roku.

– Wiele osób szuka miejsca do mieszkania, które będzie miało klimat. To pewne w Bohemie – mówi Marcin Michalec, Dyrektor Sprzedaży w OKAM – Mieszkania, dając komfort dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym, osadzone są głęboko w tradycji tego miejsca. Postindustrialna atmosfera zostanie utrzymana przez wykorzystanie cegły na elewacjach. Mieszkając w Bohemie można w pełni korzystać z miejskich udogodnień. A jeśli masz ochotę na wypad do centrum, to tylko kilka minut metrem… - podkreśla Michalec.  
Na gości i najemców czekać będzie ponad 14500 m2 powierzchni komercyjnej. Niepowtarzalny klimat w postindustrialnym otoczeniu oraz nowoczesne udogodnienia i wysoka jakość wykończenia to ważne atuty tego miejsca.
Centralnym punktem Bohemy jest plac z kominem. Plac jest przeznaczony na wydarzenia społeczne, kulturalne i artystyczne, a na jego ogólnodostępnej przestrzeni będą odbywać się koncerty, spektakle, kino, eventy itd.

- Teren wokół komina został pomyślany jako miejsce spotkań i relaksu. Komin ma szansę stać się praską „rotundą” – starsi warszawiacy pamiętają, że rotunda to było miejsce, w którym umawiali się wszyscy: na randki, spotkania z przyjaciółmi czy wspólne wyjście na zakupy – mówi Arie Koren, CEO OKAM Group.
Bohema to miejsce, które zagwarantuje swoim mieszkańcom, najemcom i gościom wszystkie niezbędne udogodnienia oraz moc atrakcji w zakresie kultury i rozrywki.

Nowoczesny wymiar historii

W industrialnych obiektach po dawnej fabryce Pollena oraz nowo wybudowanych budynkach wzrasta koncept urbanistyczny łączący historię z nowoczesnością. Projekt praskiej Bohemy został już nagrodzony w 2016 roku w prestiżowym konkursie Wienerberger Brick Award.
W uzasadnieniu wyróżnienia dla Bohemy podkreślono umiejętną kontynuację skali i charakteru zabudowy historycznej Pragi oraz wykreowanie atrakcyjnej przestrzeni publicznej w otoczeniu nowej zabudowy mieszkalnej i reliktów zabudowy przemysłowej.

Projekt został przygotowany przez pracownię Grupa 5 Architekci, a część komercyjna znajdująca się wokół komina, obejmująca budynki Warzelni, Kotłowni i Glicerynowni przez pracownię SUD Architects.

Historia nabiera nowego życia w Bohemie. Rewitalizowane budynki zachowają swoje historyczne nazwy.

W Warzelni, Glicerynowni i Kotłowni, położonych najbliżej części mieszkaniowej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie komina miejsce znajdą usługi, restauracje, kawiarnie, browar, galerie, etc. Swoje miejsce znajdą tu również lokalni przedsiębiorcy, producenci i rzemieślnicy. Remont tych budynków zostanie zrealizowany z końcem 2019 roku.

Sprzedażą części mieszkaniowej zajmuje się dział sprzedaży firmy OKAM. Sprzedażą i wynajmem części komercyjnej zajmuje się firma OKAM, a wyłącznym agentem w zakresie wynajmu powierzchni komercyjnej jest firma CBRE. o miejsce, które zagwarantuje swoim mieszkańcom, najemcom i gościom wszystkie Bohema – miejski wymiar:

 • 4,3 h powierzchni przywróconej miastu
 • 303 mieszkania w I etapie
 • ponad 14500 metrów kwadratowych powierzchni komercyjnej na wynajem
 • 9 zabytkowych budynków i komin
 • 3 nowe budynki – etap I
 • wejście bezpośrednio przy nowej stacji metra Szwedzka
 • 11 minut tramwajem z Placu Bankowego

Targi EXPO 30/09-01/10, na Prądzyńskiego, Warszawa
Targi EXPO 30/09-01/10, na Prądzyńskiego, Warszawa

W ten weekend podczas Targów Mieszkań i Domów w Expo XXI w Warszawie po raz pierwszy prezentujemy makietę BOHEMY!

W ten weekend podczas Targów Mieszkań i Domów w Expo XXI w Warszawie po raz pierwszy prezentujemy makietę BOHEMY! Poza Pragą - oferta mieszkań na Mokotowie i Żoliborzu. Czekamy na Państwa dzisiaj i jutro w godzinach od 10 do 17.

Targi Praskie w BOHEMIE, ul. Szwedzka 20

TARGI PRASKIE W BOHEMIE – 23-24 WRZEŚNIA - Praska Bohema firmy Okam uchyla podwoje

Od dawna zapowiadana inwestycja otworzyła podwoje dla gości: na terenie Bohemy przy ul. Szwedzkiej 10 na Pradze w Warszawie, 23-24 września odbyły się praskie targi nieruchomości. Tym samym pierwszy raz od wielu lat teren starej fabryki został otwarty dla publiczności, czyli gości tragów.

Bohema to projekt, który wpisuje się w program rewitalizacji warszawskiej Pragi. Stara fabryka Polleny zostanie zmieniona w „miasto w mieście”. Wszystkie miejskie funkcje znajdą się w praskiej strefie Bohema: mieszkania, biura w tym przestrzenie co-workingowe, sklepy, kawiarenki, punkty usługowe oraz rozrywkowe.

Umiejętnie łączymy stare z nowym. W kilku aspektach: stara fabryka nabiera życia dzięki nowym funkcjom. Dziś mocno zniszczone budynki będą współgrały z nową częścią, w której powstaną mieszkania. Nowy projekt będzie otwarty na „starą” Pragę. Ma ją uzupełniać o brakujące funkcje, np. nowoczesne usługi czy nowoczesną i elastyczną powierzchnię biurową. Wokół komina, który jest w centralnym punkcie Bohemy powstanie plac, który jest dedykowany jako miejsce spotkań. To ma być nowa praska „rotunda” – starsi warszawiacy pamiętają, że rotunda to było miejsce, w którym umawiali się wszyscy: na randki, spotkania z przyjaciółmi czy wspólne wyjście na zakupy. Podczas tych targów została przedstawiona oferta ok. 300 mieszkań, które planowane są w pierwszym etapie Bohemy – mówi Arie Koren, CEO Okam.
Wydarzenie 23-24 września poświęcone było tematyce nieruchomości i rewitalizacji Praskiej części Warszawy. Głównym celem organizowanego na terenie Bohemy eventu było zaprezentowanie najciekawszych i najpiękniejszych miejsc do zamieszkania i dla biznesu – nieustannie zmieniającej się i rewitalizowanej prawobrzeżnej części Warszawy.

Oprócz oferty mieszkaniowej i komercyjnej dla zwiedzających został przygotowany szereg atrakcji umilających spędzenie czasu podczas przeglądania oferty firm zmieniających oblicze Pragi. Podczas tragów (23 i 24 września, godz. 10.00-16.00) odbył się panel dyskusyjny o rewitalizacji Pragi i jej kierunkach z udziałem inwestorów, przedstawicieli miasta oraz aktywistów miejskich.

Niepowtarzalna sceneria, praski klimat, doskonała komunikacja, duży parking, nowoczesna hala, plenerowy charakter, atrakcje dla dzieci – tak wyglądało pierwsze publiczne wydarzenie w Bohemie od lat.
W targach wzięło udział ok. 35 wystawców prezentujących projekty mieszkaniowe, biurowe i handlowe.

UDZIAŁ W TARGACH WZIĘLI:

 1. Okam
 2. Leroy Merlin
 3. Grupa SKB
 4. Victoria Dom
 5. Robyg
 6. Mat-Bud
 7. Agena Development
 8. Credits
 9. Wawel Service
 10. Unidevelopment
 11. Vesta Group
 12. Atrio
 13. Barc
 14. ANG
 15. Urządzamy Pod Klucz
 16. MDM
 17. Miglack
 18. Timbud II
 19. Osiedle Domów Zielony Kaprys
 20. Ogrody Wesoła
 21. WGE Development
 22. Ronic
 23. CITY VILLA